Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zaczęła się Wasz przygoda z Rapem i H-H?
#21
9-latkowie nucą sobie Love Forever Słonia? Bez przesady. Rozumiem napinkę na to, że wszyscy się niby tym jarają, ale bez przesady.

4 lata temu, kumpel zarzucił Hemp-Gru, sam zaczynał z rapem(zajarany jego bratem, który miał ciągi do szerokich spodni i rapu), potem jednak skumałem, że HG nie dla mnie, następnie przeszedłem na Eldokę. W zasadzie tylko go słuchałem, jarałem się nim. Płynnie przeszedłem do PFK, Fenomenu i wreszcie K44. No i wtedy Psycho. Pochłaniałem Księgę codziennie razy trzy, potem doszedł 3-X Klan, no i Buksona niektóre kawałki(go zacząłem słuchać niedawno, w maju 2010 bodajże). A teraz? Słucham praktycznie wszystkiego i wszystkich, choć są pewne kawałki które zawsze figurują na tym co słucham.

Ed. AtAliya
Tsa. Heh, wystarczy nalepka na płycie "Uwaga niecenzuralne teksty", którą zobaczyliby rodzice, a zmieniłoby się nucenie Love Forever na nucenie Puszka Okruszka.
Reply
#22
No ja też znam naprawdę znikome przypadki na to, że no może nie 9latkowie, ale powiedzmy 11...
Niby słuchają, ale ja nie wiem czy rozkminiają o co wgl chodzi... Tongue


Co myślicie o tym albo o osobach, które słuchają przykładowo Słonia dla szpanu?
Wiecie, żeby zaimponować komuś (chłopakowi/dziewczynie)?
Co o tym sądzicie?
Reply
#23
Oglądałem Kitty Party Smile

Pozdrawiam Kitty Love Smile Big Grin


A co do rapu, brat mnie wprowadził w moim bardzo małym wieku 5 lat Big Grin Zaczynałem od Magika : )
Reply
#24
Heart 
Według mnie taki gość jest nikim, słuchanie muzyki powinno być relaksem, oderwaniem się od rzeczywistości, a nie szpanem.
Reply
#25
Jakieś 7-8 lat temu jak Epuls był w modzie wszedłem na profil kuzyna.Miał on w swojej prezentacji tekst OSTR - 1 na 100.Początkowo nie wiedziałem za bardzo o co chodzi więc odpaliłem youtube wpisałem kawałek tekstu ( nie znając jeszcze tytułu i wykonawcy ) i wyskoczył mi ten utwór.Odsłuchałem i od właśnie tamtego momentu do dziś nieustannie słucham OSTR'ego i artystów związanych z Asfalt Records ( no może Łony troszkę mniej ). U Adama podoba mi się wszystko.Bity, które klei dorównują wielu zagranicznym artystom, teksty które pisze miażdżą system i trafiają do mnie jego głos i flow po prostu mistrzostwo.
Reply
#26
http://www.youtube.com/watch?v=EJsZcPv0BS0&feature=related od tego się zaczęło . Zakochałem się w tej piosence, chcałem zobaczyć kto jest wykonawcą tej piosenki poznałem daba potem k44 i PFK i tak się zaczęło sypać wszystko co dobre DKA O.S.T.R i inne no i już tak zostało, ze słucham rapu
Reply
#27
Ooo, u mnie dość wcześnie się zaczęło. Kiedyś mieszkałem w odległej od cywilizacji wsi ( Tongue ), i z tego co kojarzę, to w wieku 6-7 lat słuchałem Donia, Libera, Nowatora, pierwszą moją płyta to "Cztery pory rapu", kupiłem razem z Bravo. Wtedy czasem wpadaliśmy rodziną do brata który mieszkał w większej miejscowości, on mi nagrywał na kasety różne piosenki, wtedy pierwszy raz usłyszałem "Jestem bogiem" Paktofoniki. Absolutnie nie byłem świadom istnienia tego zespołu, tekst rapowałem ze słuchu, ale podobała mi się ta piosenka - miałem 7 lat ^ ^
Potem się przeprowadziłem, jakoś jak miałem 9 lat to zacząłem słuchać Eminema. Dość długo go słuchałem, nie interesowałem się polskim rapem, oprócz Pezeta i O.S.T.R, patrzyłem na tę dziedzinę muzyki przez pryzmat wulgarnych dresów. Zmieniło się to w szóstej klasie, pamiętam, że byłem chory, i szukałem jakichś ciekawych filmików na YouTube. Znalazłem wtedy backmasking utworu Maga "Plus i minus", nawiasem mówiąc to jedna wielka bzdura, ale psychofani w to wierzą. No cóż. Potem przesłuchałem oryginału, i innych utworów z płyty Księga Tajemnicza, pomyślałem: o rany, to jest rap! Zainteresowałem się śląską sceną, byłem zajarany maksymalnie twórczością Fokusa, w I gimnazjum byłem zaznajomiony z całą Paktofoniką i Kalibrem 44, ale nie miałem nikogo z kim mógłbym się podzielić tą fascynacją. W II klasie gimnazjum byłem na ognisku z kumplem, on mi pokazał Słonia. Drugi szok Smile Nie pamiętam co to było, ale po powrocie do domu przesłuchałem większość jego kawałków dostępnych na YouTube. W niedługim czasie poznałem większość polskiej sceny: Łonę, Sobotę, Ero, Sokoła. Na początku tego roku ten sam kumpel podesłał mi SumęStyli, i trzeci szok Big Grin No a teraz jestem znawcą rapu, i postawiłem sobie za cel pokazać wszystkim polski rap, dziękuję dobranoc : >
Reply
#28
Świetnie. Wink

A były w Waszym życiu takie momenty, że mieliście "powyżej uszu" rapu?
Jeżeli tak to dlaczego? Co się takiego wydarzyło i jakie były tego skutki?
Reply
#29
Nie?
Reply
#30
Osobiście nie trawię ani Słonia, ani jego twórczości, po prostu mi nie podchodzi.

Moja przygoda z rapem zaczęła się kilka ładnych lat temu, pierwszego rapera jakiego usłyszałem to był chyba "50Cent", którego dzisiaj nie doceniam w ogóle Wink
Obecnie słucham Paktofoniki, Kalibra 44 i czasami coś innego Eldo, Rahim (solo), Fokus (solo) i 3XKlan, o którym mało kto słyszał.

Mój ulubiony kawałek na dzisiaj to "Jestem Bogiem" Paktofoniki Wink
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)