Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zaczęła się Wasz przygoda z Rapem i H-H?
Witam... Dodgy
Nie znalazłam tematów podobnych. Więc założyłam ten. (Rass chyba wiem o który temat chodzi. Piszą tam w Nim o ulubionych wykonawcach. Mi chodzi o zupełnie coś innego jeśli widać nawet w temacie i postach. No, ale trudno.)
Otóż...
Jest wielu fanów tego gatunku muzyki. Chciałabym się dowiedzieć jak się zaczęła Wasza "przygoda" z tą muzyką?
Napiszcie kogo lubicie najbardziej, jakie utwory tego wykonawcy lubicie?
Chciałabym też wiedzieć co lubicie w twórczości swoich ulubieńców?

Zacznę...

Naprawdę bliska Mojemu sercu jest muzyka DonGuralEsko. Według mnie najlepszymi utworami są: "R.A.P.", "Złote Maski", "Betonowe Lasy Mokną"
Do Gurala przekonało mnie to "przesłanie" ukryte w Jego utworach. Jest w Nich coś takiego, że momentami czuje jakby była mowa o Naszym życiu/problemach. Te piosenki często w Moim przypadku pełniły rolę takiego "pocieszyciela".

Pierwszy utwór Gurala jaki usłyszałam to http://www.youtube.com/watch?v=NgJ_FzG1vV4 a później jakoś samo z siebie poszło... Nie ma co ukrywać. Wciągnęło mnie i aż do dzisiaj nie mogę się "nasłuchać".;D

Teraz Wasz kolej.
Pozdrawiam, Dark Soul.
Reply
Ja uwielbiam twórczość Słonia, a szczególnie jego najnowszą płytę "Demonologię", którą stworzył razem z Mikserem. Prócz tego "Chore Melodie" i "WSRH". Słoń jest mistrzem, a jego chore teksty są świetne.
Kolejnym raperem, którego zacząłem słuchać niedawno jest Peja. Dokładniej to jego projekt, Slums Attack, płyta "Reedukacja". Płyta bardzo dobra, kawałki takie jak "HSMTO", "Chcesz", "Reedukacja", "Kto ma renomę", "Dura sex" rządzą i wymiatają. Wbrew pozorom i powszechnemu stereotypowi, Peja nie jest jakimś "JP-kiem", a człowiekiem, którego niektóre teksty są naprawdę dobre i mocne.
Trzecim raperem, którego jednak znam tylko jedną piosenkę, jest Pezet i jego kawałek "Gdyby miało nie być jutra".
Prócz tych trzech jest także "Nie pytają o nią" - kawałek Eldo.
I to chyba wszystko.
Reply
"Demonologia" i "Chore Melodie" też są świetne... Big Grin
Na temat Peji się nie wypowiem bo nie słucham...

A Masz jakieś utwory naprawdę bliskie Tb?
Reply
Tralala...
Jak się zaczęła moja przygoda z rapem?
Kumpel z gry pokazał mi Shellera i Słonia, od razu się zakochałem słucham praktycznie przez cały dzień WSRH i nową płytę słonia Demonologia, słucham takich piosenek jak Kokaina, Paręset słów, Ostatnie pokolenie, od zmierzchu do świtu(moje ulubione)...
To chyba wszystko
Peace!

Atedit:
Demonologia dla po***** i pięknych świń. Smile
Reply
Tak samo ja Vicious, Słoń i jego płyty "Deomonologia" i "Chore melodie"
Słoń jak dla mnie jest klasyką teraźniejszego rapu. Praktycznie każdy jego tekst z sensem jest zgodny z prawdę, a te chore teksty są wręcz nieziemskie Big Grin

Słucham też prawdziwej klasyki polskiego rapu :
Karramba,
Liroy,
I czasami Pkt podejdzie.
Reply
Utwory gatunku rapu bliskie mi? Na pewno "Szczerze", z "Demonologi", jedyny chyba taki poważny utwór na całej płycie. "HSMTO" z "Reedukacji" też bardzo do mnie przemawia. Resztę utworów lubię, słucham często, ale nie są moimi ulubionymi.
Reply
Shellerini, Słoń...

Widać, że większość gustuje w tym samym..

Popieram Was.... Big Grin
Reply
Vicious:
Sami swoi. Heart
Reply
Na "klasykom" Nie wykryło błędu więc czemu nie może być? Big Grin
Reply
Wybacz, że pytam na inny temat, ale chyba czytałaś "Malowanego Człowieka" i "Pustynną Włócznię", co? Big Grin

Baddock:
"Niech płoną" też jest hit. I "Syfilis". Big Grin

"Poznaj ciemne zakamarki swojej kruchej psychiki
Jestem głosem, który powtarza Ci, że jesteś nikim""

Gokushino:
Klasykom - liczba mnoga, klasyką - pojedyncza. Tongue
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)