Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rocznica śmierci króla Polskiego Hip-hopu
Witam.
Dzisiaj upływa jedenasta rocznica śmierci Piotra Łuszcza - znanego inaczej jako ,,Magik" lub ,,Mag Magik I-wszy ".Był to członek składu hip-hopowego ,,Paktofonika",skrótowa ,,PFK",wcześniej zasilaj skład ,,Kaliber 44".k
Kto wie kim był i jak zmarł dziękuję,że znają tak wielkiego człowieka,kto nie wie przedstawię bliżej z tekstów wikipedii :

Quote:
Magik, właściwie Piotr Łuszcz (ur. 18 marca 1978 w Jeleniej Górze, zm. 26 grudnia 2000 w Katowicach, znany również jako Mag Magik I, Psychotata, Neo i Zmazik – polski raper, kompozytor, autor tekstów i producent muzyczny.
Ukończył Technikum Elektromechaniczne przy Zespole Szkół Technicznych w Katowicach. W latach 1994–1998 występował w katowickiej grupie muzycznej Kaliber 44. Od 1998 do śmierci, tj. do 2000 roku, występował w grupie Paktofonika, której był współzałożycielem. Był członkiem stowarzyszenia PROPS Entertaiment zrzeszającego artystów z Europy i Stanów Zjednoczonych.
Łuszcz wraz z grupą Kaliber 44 był dwukrotnie nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Pośmiertnie nagrodzony, w 2001 roku, nagrodą Fryderyka za album Kinematografia grupy Paktofonika w kategorii Album Roku – Hip-Hop. W 2011 roku został sklasyfikowany na 9. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów wg magazynu Machina.

Przejdźmy do najważniejszej kwestii,a zarazem najbardziej szokującej dla fanów ,,Magika" :
Quote:

26 grudnia 2000 roku, osiem dni po premierze płyty Kinematografia, rankiem o godzinie 6.15 Łuszcz wyskoczył przez okno ze swojego mieszkania w Katowicach-Bogucicach. W stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala, gdzie około godziny 6.45 zmarł. Domniemaną przesłanką jego działania była próba uniknięcia zasadniczej służby wojskowej poprzez symulowanie złego stanu zdrowia psychicznego, które w konsekwencji doprowadziło do rzeczywistego uszczerbku na zdrowiu.

Po sobie zostawił wiele utworów,których nadal wiele osób słucha,do tego grona należę również ja.

Dla fanów pozostanie wielkim królem Polskiego Hip-Hopu.Był On przecież w Polsce jego prekursorem.

Quote:[*] 2000-2011 [*]

'
'
--- ---
'
'
'

Jeśli myślicie,że zły dział,to odpuście sobie to nie jest ważne.
Reply
Mówiłeś, żeby odpuścić, ale... no po prostu zły dział. To nie twoja twórczość, tylko przepisane z Wikipedii. Ale jak napiszesz w off-topic, to nikt nic nie powie Wink
Reply
Też mi się wydaje, że zły dział. ;x

zxcronaldo:
Może ci Moderator przeniesie, albo skopiuj to sobie, zmień nazwę na "Kosz" i napisz w O-T Big Grin
Reply
Zły dział, rozumiem twój ból, ale ja w rocznicę śmierci Cliffa Burtona nie zakładam tematów w publi i nie wklejam tam tekstu o nim z wikipedii. Do offtopu można.
Zrozum, że nie jesteś jakimś mistrzem czy VIPem. Nie myśl, że Ciebie regulamin nie dotyczy, bo kiedyś napisałeś opka i masz 169 repa. Nie odpuścimy.
Reply
Świetny temat! Pamiętajmy!
Reply
Jeśli byles i jesteś fanem k44 i pfk to na pewno będziesz dzisiaj w megaclubie w katowicach Dodgy
Wszystko spoko, ale co to ma do publi ?
Reply
Jak już wyżej gracze zauważyli, nie ten dział. A co do Magika, to moim zdaniem jaracie się nim tylko dlatego, że popełnił samobójstwo. Bo jeśli chodzi o rap, to są lepsi, o wiele lepsi.

AtMirabell no właśnie, jest różnica, dlatego słucham rapu na poziomie, jak Pih, Onar, Młody M, Małpa, Pezet, a za PFK nie przepadam.
_
Reply
No np. Pezet, OnarWink
Ja tam za Magikiem nie przepadam za bardzoSmile
Kaliber słabe miał piosenki (bez urazy rzecz jasna - każdy ma inny gustSmile )
Reply
Ja nie twierdzę, że był jakimś pro - mega - elo raperem, osobiście znam i lubię tylko kilka nutek zarówno Paktofoniki, jak i K44, ale faktem jest, że te dwa zespoły to jakby klasyka polskiego rapu, a człowieka szkoda i to bardzo.
Reply
Skoro popełnił samobójstwo, to to był jego wybór. Sam tak chciał, nie musiał wyskakiwać przez to okno.
Złota Eminencja:
Nom, Dorosłem do rapu, Dziś w moim mieście.. te wszystkie kawałki PM81, czysta moc.. Smile
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)