Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Punki & Skini (nie versus)
Punki miały zawsze niskie wykształcenie (wtedy, dziś oczywiście subkultura nie znaczy nic w społeczeństwie), więc to jasne, że największa z nich część była w klasie robotniczej. Lewicowe poglądy były kiedyś postawą dla punka.
Reply
Nie sądzę, żeby mieli niższe wykształcenie. Mnie punkiem zaraziła mamusia, z załog studentów-puncurów Wink
Reply
Jak już pisałem, nie piszę o współczesnym świecie, a o rdzennych punkach. Dzisiaj to ja znam punka-przewodniczącego-szkoły.
Reply
Rdzennych punkach? Odpalali lufkę pokoju z "rdzennymi" czerwonoskórymi?
Gdzie właściwie były "rdzenne" punki? Tongue Chodzi Ci o środowiska robotnicze, biedoty miejskiej, ok, ale to podpada bardziej pod moodsów i skinów, punki nigdy nie miały chyba aż takich, mocno określonych miejsc w warstwach społecznych.
Reply
Zacznijmy od tego, że punki z reguły kończyły edukację przed osiemnastką Big Grin. Chodzi mi o wszystkie środowiska. Punk to subkultura, nie mówię tutaj o konkretnych miejscach ich przebywania.
Reply
Ok, ale punki zawsze miały też zamiłowanie do czegoś, wbrew pozorom, kiedyś był to ruch inteligencki, a nie żul-punki, które dziś chwalą się ile razy bełtały po chlaniu Angry
Reply
Inaczej.
"Kiedyś były to żul-punki, a nie żul-punki, które dziś chwalą się ile razy bełtały po chlaniu"

Punk to bunt, nie zapomnij co to słowo znaczy. Najogólniej punk znaczy wyrzutek. I z taką ideą ta subkultura została "założona". No i muzyka. Muzyka i ideologia dla wyrzutków, którzy nie chcą być plebsem tylko dlatego, że nie idzie im w szkole, że myślą inaczej niż wszyscy.
Reply
Śmieć, odnosi się do manifestacji traktowania ludzi przez rząd, punki stały się czymś na kształt żywej, materialnej metafory.
Reply
Nie tylko.
Reply
A ja mówię, że tylko, bo robienie z siebie samego śmiecia godzi w godność, a tego w punkach jest na pęczki! Big Grin
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)