Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DubStep - Temat ogólny

Witam! Ten temat był na początku dedykowany dla artysty Skrillex`a, ale zbyt dużo było nawiązań do ogólnej muzyki DubStep, dlatego jest to teraz ogólny temat o DubStep`ie.

Dubstep – gatunek muzyki elektronicznej, powstały pod koniec lat 90 w Wielkiej Brytanii, który ma swoje korzenie w scenie UK garage i Reggae Dub.
Dubstep czerpie wpływy z 2step garage, oraz jest mocno przesiąknięty elementami dubowymi (ciężkie basy, przestrzenie i delaye). Do tego niektórzy twórcy dubstepu nawiązują do takich gatunków jak np. drum and bass.
Charakterystyczny nastrój muzyki dubstep to efekt kilku czynników: podstawę stanowi generowany elektronicznie subbass, który producenci przepuszczają zwykle przez filtr niskich częstotliwości. Drugim elementem fundamentu dubstepu jest tempo utrzymane pomiędzy 135-145 uderzeń na minutę. Rytm aż do połowy dekady 2000-2010 stanowił zwykle klasyczne 4/4 (ze stopą na "raz" oraz werblem "na trzy") lub halfstep (z werblem "na dwa" i "na cztery", a stopą pomiędzy "trzy" a "cztery") dla odróżnienia od muzyki house[1][2].

W tym temacie będziemy się dzielić różnymi dubstep`owymi utworami, omawiać różnych wykonawców itp... Smile

Twórcy DubStepu:

- Eptic
- Feed Me
- Labrinth
- Submerse
- Knife Party
- Flux Pavilion
- Skrillex
- Nero
- Benga
- Magnetic Man
- Emalkay
- Kill the noise
- 12th planet
- Borgore
- Dubba Jonny
- Excision
- ZOMBOY
- Downlink
- Rusko
- Fuzion
- Klaypex
- Zeds Dead
- Modestep
- JD4D
- Sub Focus
- DatsiK
- Obsida
- Mt Eden
- Poseidon
- Kezwik
- xKore
- Netsky

Jak znajdę więcej to będę dodawać na bieżąco. Smile

Pozdrawiam...

No w końcu! widze ze w koncu ktos ze swoich! Big Grin Tez slucham skrillex`a. milo, ze w koncu ktos zalozyl temat na jego czesc. Cool

Teraz slucham tego:
http://www.youtube.com/watch?v=l1NGkTSGoxo&feature=autoplay&list=UU_TVqp_SyG6j5hG-xVRy95A&playnext=1

na duzych glosnikach sie dobrze sprawdza. Big Grin
Reply
Dzięki! Wink To miłe, że ktoś to docenia...

Ja aktualnie Bangarang. Cały album Smile
Reply
Angel
Reply
Masz już od tego tematy.
Reply
Video 
Zawsze myślałem, że to jest Stanisław Skrillex. Angry
Reply
Thumbs Up 
Szukałem temat o Skrillex`ie. Nie znalazłem więc założyłem. I to jest tylko 0o nim, a nie o rodzaju muzyki! Czytajcie! Nie podoba się/ - Nie piszcie!
Reply
Tak samo ja mogę założyć temat o nie wiem, Bieberze, zaraz ktoś założy o Metallice, ktoś inny o Chadzie i będzie gigantyczny spam. Temat tak czy siak wyląduje w koszu.
Reply
Nie mogę drugi raz ocenić posta, więc odpowiem tutaj:
Czytaj. Co. Napisałem. W. Minusie. A. Nie. Wymyślaj.
Reply
Jest temat ogólny o dupstepie i o skrillexie tam najbardziej huczało.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)