Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beka z Mezo? + dobre rapy
#91
Zostaw Peje!
Wiecie co z nim zrobić.
._.
Reply
#92
Rainbow 
Artysta, który swoimi tekstami i liryką miażdży jest Bisz, mało znany na polskiej scenie rap. Aktualnie pracuje nad swoim pierwszym legalem. Prócz Bisza mogę wam polecić takich artystów jak: W.E.N.A., Miuosh, PeeRZet, KaeN, zespół Pokahontaz (w składzie Fokus, Rahim), którzy wydają w tym roku płyty. Mam nadzieję, że każda z tych płyt rozwali system.
Projektem dobrze zapowiadającym się jest projekt Donatana - Równonoc, jest to pierwszy (podobno) taki projekt w historii RAPU, ponieważ jest on całkowicie stworzony za pomocą żywych instrumentów. Aktualnie nagrywa się trzeci klip do tej płyty razem z Kajmanem i Borixonem, w sieci są już dwa klipy:
http://www.youtube.com/watch?v=WWHOPUZ-sP4
http://www.youtube.com/watch?v=5jnTMEfMWKQ&feature=relmfu
Które mi zrobiły wielką ochotę na zakup tej płyty.

Jako innych raperów mogę wam polecić Małpe, Sitka, Buke, Dioxa, który wydał ostatnio swoją drugą solówkę razem z The Returners, Pyskatego, Shellera, Słonia, JWP, Molestę, Parias, który też wydaje płytę, HST, Trzeci Wymiar.

Również bardzo czekam na pierwszą legalną płytę Sitka, ale jak narazie nic nie wiadomo by wychodziła, Proximite też się zapowiadało z płytą, jak na razie cisza, na Erosa oczywiście, że czekam, Bukę i Shellera chociaż tutaj nawet żadnych zmianek nie było o tym by wydawał, ale sądzę, że to byłby wyśmienity pomysł, chłopak ma wielki potencjał i czasami przewyższa Słonia.

Jeżeli chodzi o wytwórnie to polecam wam obserwować APTAUN. Jest to wytwórnia, która jest na rynku rok, może półtora roku i już ma duże osiągnięcia i w dodatku dzień za dniem się rozrasta i wzrasta na silę.

Tak jakoś się rozpisałem Tongue. Mam nadzieję, że nie zanudziłem. Trzymajta się Big Grin
Reply
#93
HiFi Banda, Ostry, Abradab, Rahim.

Coś z przekazem, to też GrubSon, choć to nie jest stricte czysty rap.
Reply
#94
Peja i pop Big Grin i jeszcze Nagły Atak Spawacza to może discopolo? :3


Jest przekaz ; d


http://www.youtube.com/watch?v=vDfoLw9_3l8&feature=fvwrel
Reply
#95
Ja nie lubię zbyt rapu, ale czasem słucham. Polecam Ci :
Kaliber 44,
Paktofonika,
O.S.T.R,
Ramona 23
i
Grupę Operacyjną*.


*Chciałem o Grupie trochę napisać. Jest to trochę zespół kontrowersyjny. Stali się słynni dzięki aferze z Dodą, chociaż ja znałem ich już wcześniej. Mają trochę inne podejście do rapu, Mieszko mówi to co myśli i nie robi kawałków pod publikę, dla kasy. Jego piosenki zwykle mają przesłanie, nie jest JP. Oczywiście Grupa Operacyjna to nie tylko Mieszko. Pracuje z nim też Ziemowit, jednak on o wieeele mniej śpiewa. Tutaj jeden z ich dobrych kawałków: http://www.youtube.com/watch?v=z8ezqMrP5xo
Reply
#96
Proszę Was wszystkich. Czytam ten temat i aż płakać mi się chce, jak ktoś wymienia najlepszych raperów i stawia tam Donia, Mroza, Meza i Grubsona. Poczytajcie trochę na ten temat i zrozumcie, że to co robią to nie rap... Robią muzykę, tak, możecie powiedzieć że dobrą, ale to nie jest RAP/HH!

Siedzę w tej kulturze ok. 5-6 lat i coś o tym jednak wiem. Nie wszystko co ma przekaz to RAP/HH.

Coś, co chciałbym jeszcze poruszyć to moda na Słonia. Po czym? Po "Love forever"? Całe gimnazjum zna tylko ten kawałek i jarają się nim dzieci, które po prostu nie rozumieją tej muzyki. Imponuje mi ta cisza, kiedy spytałem jakiejś czy zna Rap znad Warty II, Dis Vol III czy jakikolwiek inny album WSRH/SŁOŃ. Ale nie, upiera się, że jest fanką.. Powiem tak, WSRH jest naprawdę dobre. Ich najnowszy album "Szkoła Wyrzutków" jest średniawy w porównaniu do wcześniejszych.

Kultura Polskiego HH jest na prawdę dobra, i nie można jej nie doceniać, ale za dużo w niej dzieci, którzy słuchają rapu na pokaz.
Reply
#97
Super, ale to i tak nie rap a już całkiem jakiś wyznacznik rapu Cool
Reply
#98
Dokładnie. Osobiście wolę Słonia na solówkach (D666A np.) niż w składzie z Shellerem, ale ta moda aż pogrąża...
Reply
#99
Rainbow 
Peja wszystko zaczął? nie znasz się na rapie synu, zapoczątkował wszystkiemu Kazik , tak on nagrał pierwszy rapo podobny kawałek, później pojawił się Liroy, wzgórze, peja ze slums attack, kaliber. Po liroyu pojechano bo ukradł nutę z jakiejś piosenki, a przecież w tamtych czasach większość tak robiła.

Kiedyś to byli wybitni wokaliści tacy jak Cypres Hill, Onyx, Beasty boys, 2PAC, to były czasy, a nie kawałki JP jak obecnie się nagrywa, nie mówię tutaj o wszystkich polskich raperach ale o większości.
Reply
K44 było pół rapem pół psychodelą, dopiero po odejściu Magika i założenie PFK narodził się rap (włącznie z Liroyem i innymi twórcami tamtego okresu).

A "czarny" rap to już wgl. inny przedział czasowy.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)