Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beka z Mezo? + dobre rapy
#11
Paktofonika, czyli kolebka rapu w Polsce, rap z życia, kawałki pisane pod natchnieniem, nie z wyobraźni, świetne, każdy, kto słucha rapu powinien ich znać (znać niekoniecznie znaczy jakoś wielbić, ale po prostu wiedzieć kim byli).

Pyskatego również polecam, życie, kurde, życie, bez zbędnych wulgaryzmów (rzadko się zdarzają, w pojedynczych numerach).

OSTR, co podchodzi nawet nie pod samą muzykę, a poezję. Kupa przekazu.

ZdunO, chłopak dużo przeżył, stracił ojca w wypadku, o czym z resztą często nawija.

Słonia trzeba zrozumieć. Jest świetny, ale potrzeba czasu i chęci, żeby zrozumieć horrorcore. Wciąga, nawet uzależnia, polecam z całego serca.

Rahim (były członek Paktofoniki) nagrywa teraz świetne kawałki, również ogarnięte, czyli nie używając słowa na "K" jako przecinków. Przekaz, flow.

I osobiście słucham też Bonsona, który bardzo podpadł pod mój gust, na moje jest świetny.

No i oldschool... 2Pac. Legenda rapu. Wpisuj sobie na YouTube kawałki 2Pac'a z polskimi napisami, a zrozumiesz ile w tym jest siły i wiary. Dla przykładu: Ghetto Gospel, Dear Mama, Change (jedna z ulubionych piosenek papieża Benedykta XVI), Keep Ya Head Up.


Jeśli zrozumiesz rap to czeka Cię nałóg, który osobiście porównuję do papierosów. Całe godziny... Ale rap z przekazem bardzo rozwija osobowość, pozwala poznać wartości w życiu. No i oczywiście nie wszyscy raperzy, których podałem muszą Tobie "podpaść", bo i tu liczy się gust.
Reply
#12
(2012-07-06, 21:30:35)Syn Karmy Wrote: Jeden Osiem L, Mrozu, Liroy - królowie polskiego rapu.


Ke? Cool

Imo najlepszy raper w tym kraju: Bisz. Nie jest popularny, ale jeszcze zawojuje empiki. Burza i napór EP to w mojej ocenie najlepsza rapowa płyta ex aequo z CKCUA Eldoki.
http://www.youtube.com/watch?v=CmBiXzV2t5E
http://www.youtube.com/watch?v=A0KI3yUgPiE&feature=related
Reply
#13
Nie ma ? To widac, że jesteś jeszcze w epoce kamienia łupanego...


BTW:
VIENIO - Róznice
Łona & Webber - Patrz szerzej
HiFi Banda - Mieli byc tu
Pezet-Noon - Ukryty w mieście krzyk - ogólnie wszystkie kawałki Pezeta.

Raperzy których polecam:
OSTR
Sulin
Bonson
Vienio
Włodi
Molesta Ew.
Pezet
Słoń
Hades
Diox
HiFi Banda
Parias
ZdunO
Miuosh
W.E.N.A
Onar
Reply
#14
Prawdziwy rap dawno się skończył po śmierci Magika i w myślach przyznasz mi rację Smile Teraźniejsze kawałki tworzone są bez sensu tylko by parę złoty wpadło na konto "dzieciaka wychowanego na ulicy"..
Reply
#15
Myślisz o Peji i Tede, ale nie dostrzegasz wielu innych lepszych raperów..
Reply
#16
Nie udawaj wielkiego znawcy rapu i psychofanie magika ._.
Też go uwielbiam, ale w Polsce jest obecnie wieeelu dobrych raperów
Reply
#17
Po co mam dostrzegać, jak nie słucham rapu? Big Grin Tylko sam zaobserwowałem bezsensowne przesłanie, gdy jakieś dzieci z IQ równającym się do małpy (choć nie obrażając małp, bo są mądrzejsze) puszczają na cały regulator, bo myślą, że taka muzyka jest najlepsza..Żal mi ich.
Reply
#18
Quote:Chuptyś:
Prawdziwy rap dawno się skończył po śmierci Magika i w myślach przyznasz mi rację Smile Teraźniejsze kawałki tworzone są bez sensu tylko by parę złoty wpadło na konto "dzieciaka wychowanego na ulicy"..

Jest mnóstwo dobrego rapu stworzonego po śmierci Magika. Jest mnóstwo rapu lepszego niż nagrania Pfk. Kaliber nie ma konkurencji, ale to nie znaczy, że nie znajdą się jeszcze równie dobrze, czy lepsi.
Reply
#19
Tak robią dzieci Peji, JP i CHWDP, jednak warto podkreślić, że faktycznie takie zachowanie u wielu tych dzieciaków występuje. Osobiście w papierach jestem dzieciakiem (14 lat), a jakoś uwzględniam to, że każdy ma swój gust muzyczny i słucham na słuchawkach, nie słucham rapu, gdzie co drugie słowo to "k...". Kwestia spojrzenia na to z rożnych perspektyw.
Reply
#20
http://www.youtube.com/watch?v=YTo82kS4K5o - powiedz, że nie ma przekazu i Cie nie rusza...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)