Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reggae
Wprowadzenie: Reggae – styl we współczesnej muzyce rozrywkowej, powstały pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku w Kingston na Jamajce.

Stanowi najbardziej charakterystyczny gatunek muzyki jamajskiej. Światowy rozgłos zyskało w latach siedemdziesiątych dzięki twórczości Boba Marleya, choć wbrew powszechnej opinii nie był on jedynym prekursorem gatunku. Ukształtowało się w wyniku stopniowej ewolucji (polegającej m.in. na spowolnieniu tempa) muzyki ska, poprzez przejściowy styl rocksteady. Charakterystyczny dla reggae schemat rytmiczny, łączący wyrazistą linię basu i beat perkusyjny, określa się mianem riddimu. Reggae jest szczególnie popularne w środowisku ruchu Rastafari.

Pare ciekawostek:
Dread - z ang. przerażać, odstraszać, budzić trwogę. Dread tłumaczone jako "trwoga" oznacza też "Gniew Boży". Dredy (zwałkowane, sznurkowate włosy) mają wyglądać jak lwia grzywa, a ich właściciel ma sprawiać wrażenie groźnego, budzącego strach

LEW
Nieustraszony w boju symbol siły. Tacy też chcą być rastamani w walce o swoje ideały. Trójkolorowy lew to herb Etiopii.

BABILON
Miasto-państwo znane ze Starego Testamentu. W ideologii Rasta jest symbolem zepsucia i upadkiem zasad, symbolem ucisku i niesprawiedliwości, podziałów społecznych na lepszych i gorszych

http://www.rrr.com.pl/slownik.htm Tutaj można poczytać. Dla bardziej ciekawskich.

Temat założony z myślą o Reggae. Dodam na początek paru polskich wykonawców:
Grubson,Mesajah,Ras luta, Junior Stress, Bob One, Marika, Vavamuffin, Bas Tajpan, Jamal, Natural Dread Killaz, Maleo Reggae Rockers, Pablopavo, east werst rockers, MadMajk, Kacezet, Habakuk, Ola Monola, Frenchman, Indios Bravos, Mista Pita. Jeśli chodzi o zagranicznych to podam paru: Bob Marley, , Ziggy Marley.

Temat do dzielenia się swoimi ulubionymi utworami, ciekawostkami i więdzą o reggae.
Reply
Indios Bravos to polski zespół Smile
Reply
Racja źle wpisałem Big Grin
Reply
Moim zdaniem gruby to nie raggae,to rap.;p Dopisz kacezeta do polskich wykonawców,nie wiem jak mogło go tu zabraknąć.Sad Ja kocham tą muzykę,zapuszczam już włosy na dready,serdecznie zapraszam wszystkich na chyba największy festiwal reggowy, Ostróda Reggae Festiwal 2012.
Reply
Oczywiście zapomniałem o kacezecie Big Grin Nadciąga ten bit co tak nas wciąga.
Reply
Najbardziej lubię słuchać Bas Tajpana oraz Grubsona Big Grin <3 Reggae.

Atdown Literówka.
Reply
GrubSona jako tako można zaliczyć Wink
Evander Holyfield:
Tylko, że to takie czyste Reggae nie jest :<

Reggae słucham już od 2/3 lat. Słucham większości wymienionych w pierwszym poście wykonawców i jeszcze TaLLiba, RaggaFaya.
No i jeszcze uczę się grać utwory Boba Marleya na basie Wink Ogólnie na basie to tylko zajawka na Reggae.
Reply
Nie słucham zbytnio reggae ale mam ciekawą piosenkę hip hop na riddimie.

Riddim (w jamajskiej odmianie ang. rytm) - schemat rytmiczny składający się z linii basu lub linii basu połączonej rytmem perkusji. Czasami z rytmem połączona jest krótka linia melodyczna, ale podstawę nadal stanowi bas.

www30.zippyshare.com/v/18010720/file.html
Reply
GrubSon to ani rap ani reggae ani dancehall. Gruby się denerwuje gdy się go szufladkuje do, któregoś z gatunków. To po prostu gruby... Swoją muzykę określa jako "Ruffneck" stworzona przez niego. Ma parę piosenek w klimacie reggae czy tam rap ale to nie jest żadna gatunkowa muzyka.

Kolorowa iluzja:
Tą zwrotą Maga jaram się już... daaawno, i jarać się będę zawsze. Pod tym riddimem to prawdziwa poezja.
Reply
Ja gustuję w piosenkach Bas Tajpana oraz Grubego Smile
Oo właśnie jeszcze RaggaFaya.<3
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)