Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bob Marley
#1
Witam zakładam ten temat gdyż chciałbym napisać kilka słów o wspaniałym Bob'ie Marley'u ,tak to właśnie on chciał zmienić cały świat by nie było wojen i przemocy po prostu lepszy, dzięki pięknej muzyce.

Bob Marley, właściwie Robert Nesta Marley (urodzony 6 lutego 1945 w Nine Mile, zmarł 11 maja 1981 w Miami) – jamajski wokalista, wykonawca muzyki reggae, zaś na początkowym etapie kariery – ska i rocksteady; współzałożyciel, główny wokalista i gitarzysta rytmiczny grupy The Wailers.

Osobie i twórczości Marleya przypisuje się ogólnoświatową popularyzację muzyki reggae, ruchu Rastafari oraz idei panafrykanizmu w latach siedemdziesiątych. Wydana przez Island Records pośmiertna kompilacja jego największych przebojów pt. Legend pozostaje do dziś najlepiej sprzedającą się płytą reggae wszech czasów (ponad 25 mln sprzedanych egzemplarzy). Najpopularniejsze utwory Marleya, niejednokrotnie notowane w czołówkach brytyjskich i amerykańskich list przebojów, to między innymi: "Buffalo Soldier", "Could You Be Loved", "Exodus", "Get Up, Stand Up", "I Shot the Sheriff", "Iron Lion Zion", "Is This Love", "Jamming", "Lively Up Yourself", "Natural Mystic", "No Woman, No Cry", "One Love", Redemption Song", "Roots, Rock, Reggae", "Satisfy My Soul", "So Much Trouble in the World", "Stir It Up", "Three Little Birds", "Waiting in Vain".

Tu jest cały piękny album:
Quote: http://www.youtube.com/watch?v=bHSfYZFug0s


OFICIALNA POZYTYWNA STRONA W SIECI:
http://www.rrr.com.pl/wailers.htm

Jeśli lubicie Boba Marleya przeczytajcie wszystkie moje słowa.

Dziękuje Pozdrawiam Kizuohki
Reply
#2
Ta, zaraz powstanie temat o każdym znanym wykonawcy i forum gry przeglądarkowej zamieni się w forum muzyczne. Nie starcza wam temat o reggae, a jeśli takiego nie ma to go załóżcie.
Reply
#3
Heart 
Bob'a słucham dobre 3,5 roku. Naprawdę cudowna muzyka. Uwielbiam ją śpiewać, czuje się w tedy dobrze. Moja przygoda z jego muzyką zaczęła się przypadkowo ale potem jak się wsłuchałem to słucham go do dziś, praktycznie codziennie. Smile
Reply
#4
cieszę się niezmiernie Smile
Reply
#5
Słucham kilku jego piosenek niektóre są dobre, a jedne przeciętne.Nie wykręca kiszek.Jest główny temat.
Reply
#6
Jeśli wam się podoba oceniajcie i komętujcie Tongue

http://www.youtube.com/watch?v=ZV2ju156fmA Bad Boys ^ ^

To nie było kopiowane to są moje słowa Angie i jestem fanem od 4lat Boba!
Reply
#7
Moje ulubione piosenki Marleya to:

- Is this love
- No woman co...
- Bad Boys

Big Grin
Reply
#8
pl.wikipedia.org/wiki/Bob_Marley - każdy może sobie przeczytać. Zbędny temat i w dodatku niesamodzielny.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)