Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Punx and skins
Punk – w węższym znaczeniu: gatunek muzyczny w obrębie muzyki rockowej (punk rock) lub całokształt muzyki tworzonej przez grupy nawiązujące do ideologii ruchu punk; w szerszym: kontrkultura młodzieżowa czy wręcz kultura alternatywna / ruch kulturowo-społeczno-polityczny, zapoczątkowany w połowie lat 70. XX w., w różnych swoich przejawach istniejący do dziś.

Skinhead – kontrkultura powstała na początku lat 60. XX wieku w Wielkiej Brytanii. Jej nazwa wywodzi się od charakterystycznych dla tej grupy wygolonych głów lub bardzo krótkich włosów (ang. skinhead, połączenie wyrazów skin czyli skóra i head czyli głowa). Z początku kontrkulturę tę tworzyli zarówno biali, jak i czarni. Z czasem jednak jej struktura uległa zmianie i obecnie nie ma większej ilości ciemnoskórych skinheadów.

Będziemy tu dyskutować o zespołach, które słuchamy i ogólnie o tych subkulturach.
Ja słucham głównie The Analogs, KSU i Podwórkowych Chuliganów.
Reply
Misfits, 88 Fingers Louie, The Ramones, The Analogs -> Punk

Gammadion, Tormentia - RAC
Reply
Ja słucham oi!, punka, ska i rocksteady, więc balansuje w sumie między panem krokeim a skinem, choć bardziej w stronę skina Smile
Jeśli ktoś chcę wiedzieć czego słucham to zamiast rozpisywać się tu, wolę po prostu dać link do mojego profilu na lastfm - http://www.lastfm.pl/user/yankus
Reply
Punki wymarli w latach 90. Confused

Sam jakoś nie słucham tego gatunku. Wpadł mi w ucho tylko Dezerter. Tongue
Reply
a prawdziwi skini jeszcze wcześniej Big Grin
Reply
Jesteś łysym panem krokiem. Big Grin
Mój - http://www.lastfm.pl/user/Karmellka
Reply
no, gdyby nie moje krótkie włosy byłbym łysy więc pasuje Big Grin
Reply
Oj tam. ;_; Ja mam tak dziwne włosy, że to jest porażka. Krótkich nie mogę mieć, bo mam masakrycznie odstające uszy, a za długich też nie, bo robi mi się na głowie "baranek". "Tusku jak żyć!?". Big Grin

Miało być muzyce, a nie o moich włosach. :<
Reply
BaTeŁaj - znacie Turbonegro?
Reply
Ja mam do pasa. Cool
No to pisz coś o muzyce, pisz. Big Grin
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)