Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hardstyle, Hardcore, Festiwale - Temat ogólny
Jest temat o Dubstepie, to i o Hardstyle`u może być.
Na początek cytując z wikipediii opisze co to za muzyka. Tongue

Hardstyle – podgatunek muzyki trance, charakteryzujący się ostrymi samplami z mniejszym tempem (140-155 BPM) niż pierwowzór (ponad 160 BPM), zaliczany do elektronicznej muzyki tanecznej. Charakterystyczny dla tego gatunku jest bas, zwany także hardbassem, który wyjątkowo głęboki i wyrazisty, jest istotną cechą tego gatunku. W hardstyle zazwyczaj motyw basowy pojawia się między jednym a drugim uderzeniem, w przeciwieństwie do hardcore, gdzie motyw basowy występuje w każdym takcie. Należy też wspomnieć, że gatunek ten przeważnie ma rytm w metrum 4/4, czasem 6/8. Hardstyle jest często zupełnie niesłusznie mylony z muzyką techno. Często ciężkie wejścia basowe rozwijane są do rozbudowanych partii wokalnych, arii operowych i pieśni, co nadaje muzyce niespotykany klimat. Inaczej, niż w muzyce techno, hardstyle jest przeznaczony do grania na olbrzymich imprezach masowych i festiwalach zwanych event. ~ Wikipedia

Czyli krótko mówiąc łupanie i melodia. Tongue
Wykonawcy (znani mi):
- Headhunterz
- Wildstylez
- Noisecontrollers
- Brennan Heart
- Wasted Penguinz
- Zatox
- Zany
- Technoboy
- Tuneboy
- Psyko Punkz
- Coone
- TNT (Technoboy & Tuneboy)
- Ran-D
- Adaro
- Gunz for Hire (Ran-D & Adaro)
- Da Tweekaz

Hardcore – to ogólne określenie dla grupy gatunków muzyki elektronicznej charakteryzującej się cięższym brzmieniem i szybszym tempem w stosunku do pozostałych gatunków elektronicznej muzyki tanecznej. Hardcore, jako charakterystyczny styl, wyodrębniło się na początku lat 90. XX wieku a następnie spopularyzowało wraz z rozwojem komputerów i trackerów, które były popularnym narzędziem do tworzenia tej muzyki.Dzis też są popularne,muzyka hardcore rozwineła sie w wielkim stopniu na całym świecie.Mylona jest z Hardstyle,ponieważ Hardcore zawiera szybsze uderzenia a Hardstyle wolniejsze lecz linie melodyczne często wydają sie podobne .Hardcore nie jest dzielone na gabber itd jest to jedna nazwa do tego typu muzyki bez względu na melodie.Największymi imprezami tej muzyki jest np.Master of hardcore(MOH),Dominator,Syndicate ~ Wikipedia

Jestem amatorem tej muzyki. Tongue
Znani mi są tylko:

- Evil Activities
- Endymion
- Neophyte
- The Viper

12.12.12
Quote:Zmieniłem nazwę tematu, teraz można tu również pisać o muzyce Hardcore i festiwalach związanych z muzyką Hardcore i Hardstyle takich jak Qlimax, Defqon 1, Qore, Q-Base i innych, nie koniecznie organizowanych przez agencję Q-Dance. Dodatkowo polecam słuchaczom holenderskie radio:

24/01/13
Quote:I kolejne radyjko tym razem dane przez gracza Hard-Style http://www.radioparty.pl/webplayer/index.php?channel=hardstyle
Reply
Sam ze sobą musisz pisać.
Reply
No niestety Angry
Reply
Wcale nie. Uwielbiam Hardstyle! Tańczę Shuffle i uczę się Juumpstyl'u. Ulubionego wykonawcy nie mam, raczej słucham mixów.
Reply
Ja z kolei mam ulubionych wykonawców, ale też słucham mixów bo nie lubię zmieniać nutki co 4 minuty.
Reply
no cóz temat daleko, a jednak chce też tu napisac!
chyba źle nie będzie;p

Coone,
Noisecontrollers,
Wildstylez,
Headhunterz,
Zatox,
Frontliner,
The Pitcher,
Deepack,
Stephanie,
Tatanka,
Adaro,
Ran-D,
Endymion,
Biowepaon,
Brennan Heart,
Zany.
I jeszcze troche ale chyba za duzo by wymieniac. Big Grin
ale mogłabym wymieniac chyba duzo, ale wypisałam tych na szybko, ale ale uwielbiam tak samo jak tych co nie wypisałam. Cool <3
Reply

:3
Reply
Scrap Attack!! ♥ ♥ ;3

Reply
http://www.youtube.com/watch?v=VbbPGetrt1k
Na tę chwile jaram się jak cygan chlebem.
Reply
http://www.youtube.com/watch?v=G-yNn3wJ-M8
teraz dopiero znalazłam i podoba mi sie jak nic Big Grin
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)