Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Perkusiści
Witam!
Dziś postanowiłam założyć temat z myślą o perkusistach.
Sama jestem drugoroczną perkusistką.
W temacie będziecie mogli się wypowiadać na tematy związane z perkusją, dzielić się informacjami i dodawać otuchy początkującym Wink
Na tym forum można wklejać także wasze zdjęcia, z waszym instrumentem, a mianowicie perkusją.

Spamy karane ignoracją i minusem.

Nie chcielibyśmy tutaj także zobaczyć zbłąkanego trębacza Big Grin[No chyba, że on także pogrywa na perkusji Cool]

Z racji, że perkusistów jest niewielu [sama znam tylko jednego z Gra Dodgy Taak pozdrowienia dla gracza Siuks], dlatego też temat nie będzie zapełniał się z szybkością światła Smile

Miłej zabawy Big Grin
Reply
Super temat polecam gorąco. Big Grin
Reply
Zróbmy temat od instrumentalistów ogólne.

Co do tematu, gram od około dwóch lat, ale niestety obecnie nie posiadam miejscówki do grania. Mam szkołę, ale boję się zostawić tam zestawu. Mój zestaw Sonor F507, ale talerze niestety też do kompletu, więc do wymiany. Zbieram kasę, ale CD/gigs mi ją doszczętnie odbierają.
Reply
Ty też perkusista? MAMY TYLE WSPÓLNEGO! <33333 Heart:*:*:*:*

Miejscówka do grania, tak? Macie coś takiego jam MDK/PDK/WDK czy coś tym podobnego, prawda? Ja mój sprzęt cały zostawiam w miejscu prób. Nie zdarzyło się jeszcze, żeby jakiś inny zespolik mi cokolwiek podebrał.
W domu gram na elektrycznej. Tak mi się trudno potem przestawić ;___;
Reply
Dobra, żeby nie było niemiłych zaskoczeń, przyznaję się na starcie: nie jestem perkusistą, lecz gram na gitarze. Mamy w szkole sale muzyczną, gdzie jest perkusja, i gra na niej mój kolega z klasy, od pół roku.
Przyznam, że gdy chcemy coverować choćby najprostsze kawałki, takie, gdzie przez cały utwór mam do zagrania ze dwa/trzy proste riffy, to mój nieszczęsny kolega musi zdrowo nawalać przez cały czas. Tak, nawet na banalnych piosenkach, perkusja jest zazwyczaj zaawansowana. Chłopak nie wyrabia się (ja tam się nie dziwię), i ma cholerne wyrzuty, że jest z niego taka łajza. Ale dla mnie on naprawdę koksi. Przez 5 miesięcy, po jednej godzinie tygodniowo zajęć w szkole dawał radę zagrać AC/DC, teraz wałkuje Black Sabbath. Perkusja jest troszeczkę za droga dla niego jak na takie hobby, a i tak nie miałby gdzie ją postawić w domu. I dlatego korzysta ze szkolnej. Jest to trochę niesprawiedliwe moim zdaniem, ponieważ ja zwyczajnie noszę swój tańszy sprzęt na plecach Big Grin To właśnie głównie dzięki temu koledze zacząłem bardziej szanować ludzi, którzy z nadludzkim zapałem trudnią się waleniem kijkami bębnów.
Dobra, podkreślając główną myśl mojej wypowiedzi: Ludzie, w pierwszej kolejce szanujcie na koncertach perkusistę, a nie gitarzystów. Bo to właśnie oni, perkusiści mają najtrudniej Smile
Reply
Ja zawsze marzyłam grać na perce, ale sie nie udało jakoś Angry
Reply
Ja zbieram na perke i już mam połowę. Cool Jak ktoś chce sypać radami to słucham bo przyjmuje wszystkie.
Reply
Beatbox się liczy ? Big Grin
Reply
Bo gitarzyści potrzebują nagłośnienia, a perkusiści wygłuszenia - i tu jest problem. Bo wy z reguły możecie ćwiczyć gdziekolwiek, na wyłączonym elektryku albo cichym akustyku/klasyku. A my potrzebujemy wygłuszonej salki albo takich nakładek wygłuszających. Drugi większy problem to miejscówa, ale jak ktoś chce na czymś grać to nie myśli o takich detalach tylko bierze to do czego go ciągnie Tongue.
Reply
Tongue Ja tam nadaj wymiatam na mojej starej GEWA Xenon XE-309 ABF
Nie jest ona wielka jak u Scorpionsów Dodgy, ale da się grać Cool.
stopa, werbel, 3 tomy.
Wypatrzyłam sobie ostatnio fajny zestawik na Allegro, ale niestety bez studni :[, więc trzeba będzie dokupić.

Krągły Michaś:
Zgadza się, dlatego myślałam nad tym, żeby sobie koło domu wybudować taką małą salkę do ćwiczeń, ale nie wiem co na to sąsiedzi.
Co do zrobienia forum dla wszystkich instrumentów to całkiem niezły pomysł, tylko, że forum o gitarach już istnieje :[.Fantasmagoria:

Fantasmagoria:
Co do miejscówki to u nas można dudnić w szkole muzycznej.

Noirden:
Tak beatbox też się liczy, bo to też taka perkusja, tylko, że ma nogi i ręce Tongue.[i usta oczywiście].

Torch:
Masz rację perkusja ma najtrudniej, ale weźmy na to, że też trochę odpowiedzialności. Perkusja się pomyli i cały band się sypie [no chyba, że bass ratuje Big Grin].
Aha i pogratuluj ode mnie koledze Smile Jak już zagrał AC/DC to pokłony Big Grin.
A co do Black Sabbath to widać, że od początku z cięższym metalem startuje Cool.
Soryaida:
Zawsze możesz spróbować jeszcze raz Dodgy I wypytać na forum o rady dla początkujących.

Deseven:
Aha co do rad. Ja nie mogę ci udzielić rad kiedy nie wiem z czym masz problemy Big Grin Jak będziesz miał czas to odpisz.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)