Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strona fanów klasyki rocka i nie tylko!
Witam!

Ponieważ poprzedni temat o rocku został usunięty, postanowiłem poświęcić wieczór na zrobienie nowego. Smile Za owe błędy w stylistyce przepraszam, będę starał się je poprawiać.

Nieco o temacie

Ten temat chciałem nieco rozbudować. Ponieważ stylów muzycznych jest tak wiele, trudno byłoby robić dla każdego osobny temat. Będzie on poświęcony rockowi, ale i także jazzowi, bluesowi i reszcie, która was interesuje ( nie wliczając w to metalu, ma on osobny temat). Nie chce również poświęcać uwagi "Dubstep'owi", ani innym stylom, w których nie wykorzystuje się instrumentów. Z resztą... Wiecie o co chodzi Wink W temacie będziemy oceniać top 100 wokalistów wszech czasów, gitarzystów oraz (niedawno wypuszczoną) Top Wszech czasów - Polskiego radia (Trójki). Chciałbym poczytać jakie korekty wprowadzilibyście do list oraz jakie zespoły przykuły waszą uwagę w życiu. A więc zaczynamy ! Smile

Quote:Lista 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów (wg magazynu "Rolling Stone")

2003

1. Jimi Hendrix(jak zawsze Smile )
2. Duane Allman
3. B.B. King

4. Eric Clapton
5. Robert Johnson
6. Chuck Berry
7. Stevie Ray Vaughan
8. Ry Cooder
9. Jimmy Page
10. Keith Richards

2011

1. Jimi Hendrix
2. Eric Clapton
3. Jimmy Page

4. Keith Richards
5. Jeff Beck
6. B.B. King
7. Chuck Berry
8. Eddie Van Halen
9. Duane Allman
10. Pete Townshend

A więc tak... Macie top 10 obu wypuszczonych list. Uwagę poświęcimy aktualnej liście i krótkiemu porównaniu ze starą. Na samej górze umiejscowił się Jimi Hendrix... No i nie bez powodu... Ten błyskotliwy samouk jest uważany za najwybitniejszego gitarzystę wszech czasów! Dlaczego? Wystarczy posłuchać jego utworów Hey Joe; Purple Haze; Voodoo Chile jak i równie dobrych coverów All Along the Watchtower; Wild Thing Zasługuje na swoje miejsce w Topce. Następnie jest Eric Clapton. Pewnie przez swoją bogatą karierę rockowca i wersje unplugged. Pobawił się nieco w zespole Cream i słynnym kawałku sunshine of your love. Następnie Derek and the Dominos i nieco wcześniej The Yardbirds. W Derek and the Dominos powstała słynna "Layla" w rockowym wykonaniu. W karierze solowej Clapton wykonał ją w unplugged. I dzięki temu stała się jedną z najpopularniejszych piosenek wszech czasów. (również Tears in Heaven, które napisał po stracie swego syna [*]... Sad ) Kolejny jest Jimi Page z zespołu Led Zeppelin i jego słynne Stairway to Heaven, czyli piosenka, którą musi znać każdy szanujący się gitarzysta ! Dlatego top 3? Właśnie przez Schody do nieba (mogłoby być top1, ale zabrakło mu kilku schodkówSad ... ).

To tyle jeżeli chodzi o krótki opis topki. Napisze więcej, ale musicie dać mi troszkę czasu Smile
Pełna lista 100 najlepszych gitarzystów wg Rolling Stone

Top Wszech Czasów

2012

1.Dire Straits - Brothers in Arms
2.Led Zeppelin - Stairway to Heaven
3.Pink Floyd - Wish you were Here
4.Archive - Again
5.Deep Purple - Child in Time

Pełna lista Top Wszech Czasów
http://lp3.polskieradio.pl/topnotowanie/

Zaczynamy! Pierwsze miejsce w tym roku przypadło zespołowi Dire Straits z utworem Brothers in Arms. Właściwie to top 1 i top 2 przez lata się nie zmieniają. Jedyne co się zmienia to ich kolejność. Led Zeppelin ze swoim utworem Stairway to Heaven na zmianę w top1 z Brothers in Arms. W pełni się z tym zgadzam... Pewnie obie piosenki miałyby top1, ale ono może zawierać tylko jednego zwycięzce... Angry Trzecim utworem w kolejności są Pink Floyd z utworem Wish you were here... Szczerze... Nie jestem fanem tego utworu... Floydzi potrafią lepiej grać, ale przynajmniej (W KOŃCU) są w zasłużonym topie. Czwarte jest Again zespołu Archive. Nie znałem tego utworu do czasu wysłuchania audycji Top Wszech Czasów. Uważam, że jest świetny. W końcu coś w 'w miarę' świeżego dostało się do Topki Smile . I kolejny jest zespół Deep Purple z utworem Child in Time (mój ulubiony!). Jestem fanem tego utworu i uważam, że powinien być sklasyfikowany na 3 miejscu, no ale cóż... 5 też nie jest złe Smile Myślę, że to na razie tyle z mojej strony. Będę aktualizował temat w mirę temat o ile wam się spodoba(mam taką nadzieje Smile ) Na koniec kilka polecanych utworów i czekam na waszą inicjatywę w temacie.

Quote:W niedalekim czasie planuje rozbudować temat dodając do niego dział o Jazz'ie i gitarzystach z YouTube... Mam więc cichą nadzieje, że temat się sprawdzi, bo wreszcie mam o czym pisać do społeczeństwa Gra Smile

Polecane utwory:

Pink Floyd-Echoes
Jimi Hendrix-All Along the Watchtower
Deep Purple-When a Blind Man Cries
Led Zeppelin-Black Dog
Breakout-Gdybym był wichrem

Rock you like a Hurricane!!! Smile

Pozdrawiam, Embryo
Reply
Najpierw piszesz temat w jakimś wordzie, potem wrzucasz. Tak na przyszłość.
Co do listy gitarzystów to brakuje mi Gilmoura w pierwszej 10.
Reply
Budgie, Sir Lord Baltimore Wink.
Reply
Cóż... Porwałem się na coś takiego w nocy, więc (mam nadzieje) rano wszyscy już zobaczą gotową stronkę... Mi też brak Floyd'ów w Topce...
Reply
W mnie w tytule powinno być "... klasyki rocka"
Reply
Dziwna ta lista. Satisfaction Stonesów na 96 miejscu, a na jakiejś angielskiej była na 4. Aczkolwiek dla mnie nie powinna mieć prawa egzystować na żadnej, bo to jakieś nieporozumienie imho. Mają wiele lepszych kawałków. Cool
Reply
Osobiście bardzo lubię "Paint in Black" lub "Angie"... Ale Rolling Stones'i nie byli jakimiś mistrzami gitary, ani tworzenia.. Są lepsze zespoły ; >
Reply
Beatlesi też nie, ale nie liczy się tylko umiejętność, lecz kompozycja. To oni byli jednymi z głównych prekursorów. Ojcowie chrzestni brytyjskiej inwazji. Ale i to nie zmienia faktu, że ta lista jest głupia, bez urazy.
_
Reply
Ależ ja się nie obrażam... nie ja pisałem tę listę . Też uważam, że nie jest do końca napisana jak trzeba.. ale z drugiej strony nie łatwo jest napisać coś takiego.. Angry
Reply
Wielkim fanem klasyki rocka nie jestem, ale czy tylko ja uważam, że piosenka "I love rock and roll" wymiata? Smile
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)