Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Śpiew przez przeponę/screamo
#1
Witam wszystkich forumowiczów. W tym temacie chciałbym zgłosić się o pomoc do osób zajmujących się śpiewem bądź screamo/growl(choć mi bardziej chodzi o screamo). Otóż wiele osób mówi mi iż mam ładny głos, jednakże muszę popracować. I właśnie, zna ktoś jakieś dobre sposoby żeby nauczyć się śpiewać przez przeponę, bo jak wiadomo to jest chyba najważniejsze by zostać dobrym wokalistą. Poza tym, bez tego nie nauczę się też mojego ulubionego gatunku wokalu tzw. Screamo. Jeśli ktoś np. uczył, uczy się screamo bądź śpiewu przeponowego, mógłby mi tutaj udzielić jakiś rad? Byłbym dozgonnie wdzięczny. Na google szukałem nauki screamu i nie znalazłem nic pomocnego, a o przeponie nie szukałem bo mi się google zepsuło Cool(czasem tak mam ze strony jakieś nie działają, nawet do paru godzin).

PS: Żeby potem nie było co to jest Screamo:

http://www.youtube.com/watch?v=4jI6UZyDXYM
http://www.youtube.com/watch?v=GwDaKUGizBQ
http://www.youtube.com/watch?v=X0LqnFfqxyQ
http://www.youtube.com/watch?v=8FoZDc28KGM

(Aaa, i ja wiem że ta muzyka podupada pod względem tekstu itd. ale w zespołach metalowych nie znalazłem piosenek z dobrym screamo...)
Reply
#2
Chcesz to mogę Ci użyczyć google i napisać parę danych Cool
Reply
#3
Jeśli można, to poprosiłbym Tongue
Reply
#4
Question 
Otworzą Ci się linki jeśli Ci je podeślę?


Aby śpiewac przeponą należy przede wszystkim ją wzmocnić. Są podstawowe zasady i techniki emisji głosu. Do nich zaliczaja się rózne ćwiczenia. Oto niektóre z nich:
1. połóż się wygodnie na plecach, w miejscu przepony (czyli odcinek między jamą brzuszną a klatką piersiową) połóż niezaciężką książkę, następnie zrób 5 oddechów nosem i ustami i powoli wydychaj powietrze. Zobaczysz, że książka się unosi (zresztą będziesz to czuła); potem 10 wdechów, 15..w końcu nawet 50. Z czasem zwiększaj ciężar książki (stopniowo-nie od razu!!) aż dojdziesz do podnoszenia 5 tomowej encyklopedii PWN Smile
2. połóż dłonie na przeponie i powoli oddychj-zaobserwuj że ręce lekko się unoszą; przy tym ćwiczeniu stań pzred lustrem-zaobserwuj, czy nie uosisz przy wdechu ramion do góry! Jesli tak, postaraj się zniwelować ten odruch-o jest błędny!
3. przed sobą w odległości 15cm trzymaj kartke papieru-dmuchaj tak aby sie poruszała, aż w końcu układała się w pozycji pionowejWink
4. wyobraź sobie, że masz 100lat i przyjaciele zrobili Ci niespodziankę przynosząc tort-za jednym razem postaraj się zdmuchnąć wszystkie świeczkiWink
Reply
#5
Sprawdziłem, linki się otwierają. Ogólnie ja mogę wejść na google, ale cokolwiek wpiszę to wgl nie mogę kliknąć wyszukiwania ani myszką ani enterem, tak to linki działają Tongue.
Reply
#6
Jeszcze potrzebujesz? Tongue
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)