Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akordeon
Cześć!

Wychodzę z założenia, że każdy "renesansowy człowiek", musi na czymś grać.;d Uczyłem się na flecie, brzdąkałem na keyboardzie, ale to nie są żywe dźwięki którymi można wyrazić swoje emocje.;d Nic nie ciągnie mnie tak bardzo jak biesiadne, akordeonowe rytmy. Tutaj rodzą się pytania i wątpliwości - akordeon to nie tylko trudny, ale i drogi instrument. To prawda, że na akordeonie można zagrać wszystko? Jaki sprzęt wybrać, by służył nie tylko na początku nauki, ale i za wiele lat, gdy umiejętności wzrosną? Gdzie szukać podstaw teoretycznych? Wiem, że instrument ten nie jest popularny więc nie liczę na masę odpowiedzi - ale jeśli ktoś gra na akordeonie, to niech się odezwie w tym temacie i niech podzieli się ze mną(z nami - może ktoś również zastanawia się nad nauką gry na tym instrumencie) swoimi doświadczeniami.
Ja na dzień dzisiejszy mogę zaoferować pomoc chemiczną.
Reply
Bug 
Nie boisz się odrzucenia przez społeczność grają jakieś, ze tak powiem wiejskie kawałki?

Mogę Ci tylko wygooglowane stronki podrzucić do nauki.
Lepiej graj na gitarze, jeszcze panienki będziesz rwał.
Reply
Nie jestem do końca pewien, ale akordeon chyba nie jest dość renesansowym instrumentem...
Mój ojciec na Nim grał, wujek także. Podobno jest to jeden z trudniejszych do nauki instrumentów.
Niestety trud włożony w naukę będzie nie proporcjonalny z zainteresowaniem osoby, której o tym powiesz.
Jeśli zależy Ci na prawdziwie renesansowym instrumencie, powiem Ci: Pianino.
Za tamtych czasów było tak jak jest teraz z gitarą. Niemal każdy ma teraz w domu gitarę (moja leży i płacze na półce już od dawna), tak jak kiedyś każdy miał w domu pianino.
Reply
Błękitnooki:

Wszystko co robię, robię dla siebie.Wink Nie chcę inwestować w coś, by robić wrażenie na kobietach, nie jestem chłoptasiem z kręconymi włosami i pięknym stalowym spojrzeniem - taki stereotypowy amerykański gitarzysta.

Człowiek renesansu, to taki, który interesuje się i działa w wielu dziedzinach.;P Źle mnie Panowie zrozumieliście.

Nie interesuje mnie opinia ludzi, myślę, że stoję na takim szczeblu w społeczeństwie, że docinki ludzi jedynie mnie zaostrzą.;D
Reply
To tutaj pewnie nie dostaniesz żadnej sensownej odpowiedzi. Lepiej zapytaj się na jakimś muzycznym forum tak pewnie jakiś specjalista się wypowie czy ludzie bardziej kompetentni. Tyle mogę pomóc w sprawie akordeonu jestem zielony...
Reply
Nie chcę rozmawiać ze specjalistami, chcę rozmawiać z ludźmi, którzy po ludzku mi wszystko wytłumaczą.;D Z ludźmi prostymi, ale w słowach - nie zachowaniu. Mam mistrza tego instrumentu niedaleko siebie, ale jak się go spytałem ile się trzeba uczyć i zadałem kilka podstawowych pytań to usłyszałem odpowiedzi w stylu: "Łoooo panieee! Ze dwadzieścia lat się trzeba uczyć" i śmiech rzecz jasna.Big Grin Chłop bądź co bądź spoko, ale nie chce się ze mną podzielić swoimi doświadczeniami.
Reply
Zawsze możesz nauczyć się grać na kolanie.
Reply
Thumbs Down 
To nie o to chodzi.
Większość społeczeństwa uważa akordeon za instrument już wymarły.
Tutaj, gdzie władze ma młodzież nie znajdziesz osoby grającej na akordeonie.
Reply
Może się ktoś nawinie. Może dlatego ciągnie mnie od tego instrumentu, bo lubię indywidualizm... próbowałem grać na keyboardzie i szło mi całkiem nieźle, ale kolega zażyczył sobie zwrotu pożyczki. Gitara to instrument, który każdy ma, który każdy słyszał i na którym nie wszystko da się zagrać, nie moje brzmienie.Smile
Poczekam sobie na wirtuoza, jeśli się nie zjawi temat zdechnie śmiercią naturalną.
Reply
Żaden z ludzi, którzy nie grają na akordeonie nie udzieli Ci tutaj każdej kreatywnej, ani sensownej odpowiedzi. Szukaj po forach tematycznych, gdzie piszą ludzie, którzy się tym konkretnie interesują. Mogę Cię zapewnić, że tam rozwieją Twoje wątpliwości. Z kolei tutaj... No może trafi się jakiś akordeonista, ale to jak czekać na cud. Niestety, w gronie moich bliższych i dalszych znajomych nie znam nikogo, kto by grał na tym instrumencie. Przykro stwierdzić, ale jest trochę niszowy. Ja Ci nie pomogę, bo nic nie wiem na jego temat.
A nie, sorry. Moja nauczycielka z podstawówki gra na akordeonie. Big Grin To jest JEDYNA osoba ze znajomych mi, która gra. Tak czy siak, powodzenia. Więcej nie pomogę.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)