Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprzęt Muzyczny (Porady , dyskusje)
#31
O Audiofilu nie tylko sprzęt świadczy Tongue
Reply
#32
Gust Big Grin
Reply
#33
i jak spogląda na muzykę a w sumie dzwięk
Reply
#34
Niektórzy chyba nadużywają tu określenia "audiofil" w stosunku do samych siebie. Możecie mieć najdroższy sprzęt, słuchać utworów we flacu, ale wciąż mieć bardzo kiepski słuch muzyczny. Dla każdego istnieje pewna granica percepcji. Niektórych zadowolą słuchawki za 100zł, innym to nie wystarcza, bo czują pewien dyskomfort w słuchaniu i dokładnie wiedzą czego im brakuje lub czego jest za dużo.
Na pewno łatwo jest usłyszeć różnice pomiędzy słuchawkami za 20zł, a tymi za 100, 200, (...), ale już nie każdy potrafi je wskazać na polu słuchawek z górnej półki.

Szukając słuchawek dla siebie zdarzało się pobłądzić po forach dla audiofilów - nie wiedziałem, że w kwestii muzyki i sprzętów grających można mieć aż tyle do powiedzenia!
Audiofile (ale nie ci nawiedzeni), mają często nie tylko świetny słuch muzyczny, czy wysokie wymagania od sprzętu, ale i sporą wiedzę o dźwięku.

Jeśli w temacie pojawią się takie osoby i będą pisały konkrety to na pewno fajnie będzie wpaść od czasu, do czasu i czegoś ciekawego się dowiedzieć Smile
Reply
#35
W pełni rozumiem i popieram , ale wg mnie każdy w jakiś sposób może się nazwać audiofilem mimo że wcale nie wiele wie o dźwięku ,lecz wie co chce usłyszeć i jak to powinno być słyszane , każdy się uczy na własnej skórze , kiedyś mi wystarczyły zwykłe głośniki komputerowe za 20 zł a dziś muszę mieć kolumny za 200zł i wciąż mam niedosyt lecz fundusze nie pozwalają mi szaleć w tej dziedzinie Angry

Rozwinę ten temat o pogadanki o Dźwięku.
Dziękuje.
Reply
#36
Co wg was lepsze tuba czy skrzynia basowa , do auta ?Big Grin
Reply
#37
Ja na chwilę obecną słucham na słuchawkach Sennheisera muzykę z płyt i kaset na radiu. Nie stać mnie na lepszy sprzęt :<. Do samochodu kupię sobie dobry sprzęcior a audiofilem mam przypuszczenia że jestem Big Grin.
Reply
#38
Ktoś tu myli pojęcia. Audiofil to nie zwykły miłośnik muzyki. Kto z was nie liczy już wydanych pieniędzy na sprzęt audio? Może pochwalcie się na czym słuchacie muzyki, może się mylę...
Reply
#39
Big Grin 
Jezu ;_; większość tutaj słucha muzyki na sprzęcie nie przekraczającym ceny 300zł i nazywa się audofilem Big Grin . Za 300 tys zł raczej nie kupi się porzadnego sprzętu audiofilskiego ; _; a co dopiero słuchanie muzyki na rzeczach za kilkaset zł i nazywanie się audofilem .

No nieźle ;_; już znaleźli się ludzie mający słuchawki Studyjne (!) za 90zł , i kupujący audiofilski mikrofon pojemnościowy na usb z Behringera ;_; .
Reply
#40
Drexenus:
Każdy w miarę swojej możliwości stara się.Jak na mój sprzęt który kiedyś był kupiony za ok 3000zł jestem z niego dumny ale mam niedosyt , oraz staram się nie nie tylko bawić sprzętem ale i poznawać dzwięk dlatego też robię beaty w Fl Studio na własnych samplach jak na 14-nastolatka aż za dużo wydaje na sprzęt i zbyt dużo czasu poświęcam nauce o dzwięku, dlatego mogę powiedzieć ze jestem audiofilem , rozumiem może są ludzie którzy za perfekcyjną jakość dźwięku wydadzą bardzo wielkie pieniądze ale jak na nastolatka nie mam zbytnich funduszy więc słuchawki za 90 zł to niemały wydatek Tongue ...Audiofilem jest ten kto się nim czuje a nie ten który kupuje drogi sprzęt i raz na rok go używa.

Jak zaglądam na wiele forum audiofilskich to nie są ludzie którzy wydają setki tysięcy na sprzęt , tylko ludzie którzy kochają muzykę ! a przy okazji inwestują aby sb nieco dogodzić

Możliwe że trochę się gubię ale wywnioskowałem to z opini wielu ludzi poznanych z niejednego Forum Internetowego

Chcecie zobaczyć sprzęt audiofila ? Big Grin

http://www.youtube.com/watch?v=U1tWyOGaylY
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)