Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyka - Rock
Metal = Rock, ale Rock =/= Metal, to jest zasadnicza różnica między tymi dwoma gatunkami. Rock charakteryzuje się spokojniejszym brzmieniem, bardziej subtelnym, bo swój fundament opierał o blues i jazz. Metal zaś wyewoluował z Rocka, twórcy stawiali na bezkompromisowość, bezuczuciowość i ostre brzmienie gitar.

Takie jest moje zdanie na temat muzyki i jak już wspomniałem, metal może być rockiem, ale żaden rock nie będzie metalem.

/innymi słowy: możesz mi wmawiać, że zakk gra rocka, ale nie wmówisz mi, że slash gra metal.
Reply
Skoro
Quote:Metal = Rock, ale Rock =/= Metal
i stwierdziłeś,że "według ciebie zakk może grać rocka,ale slash nie może grać metalu" to dlaczego wytknąłeś wymienienie metalowych kapel w temacie na temat rocka?
Bo skoro metal jest rockiem,to chyba mogę tutaj rozmawiać na jego temat,ale np.:wtrącenie do wątku na temat metalu,kapeli grającej hard rock,byłoby już nie na miejscu...chyba,że w dalszym ciągu nie to masz na myśli.

Ok,może według ciebie Gnr raczej do kapel metalowych zaliczyć nie można,ale mimo wszystko,są tacy którzy klasyfikują ich muzykę pod heavy metal(nie,ja do nich nie należę),bo
jak już mówiłem,linia dzieląca hard-rocka i heavy metal jest bardzo cienka,a na dodatek każdy subiektywnie może decydować gdzie ta linia ma leżeć i nawet jeżeli tym masz swój sposób odróżniania tych dwóch gatunków od siebie:
Quote: Rock charakteryzuje się spokojniejszym brzmieniem, bardziej subtelnym, bo swój fundament opierał o blues i jazz. Metal zaś wyewoluował z Rocka, twórcy stawiali na bezkompromisowość, bezuczuciowość i ostre brzmienie gitar.

to ktoś inny może mieć już odmienny sposób klasyfikacji muzyki i to co dla ciebie jest "metalem" dla niego wciąż będzie "rockiem".
Reply
lol, czyli dla mnie zupa ogórkowa może być pomidorowa? ; D
Reply
...Faktycznie...klasyfikowanie zupy pomidorowej i zupy ogórkowej jest jak sklasyfikowanie chociażby: pizzy i sałatki owocowej,a porównanie do muzyki jest już w ogóle,zupełnie na miejscu.
Z resztą,przeczytaj tą dyskusje(w sensie moją i rowana,nie cały temat) jeszcze raz...

AtEdit
Albo nim w ogóle coś zrobisz...
Sklasyfikuj mi proszę(jeśliś łaskaw) gatunki tych kilku utworów(żeby było łatwiej,wybrałem te najpopularniejsze
i być może nie będziesz zmuszony słuchać każdego z nich):Reply
Świetne <3

Reply
Bububu, temat się wcale nie rozkręca, a rock jest moim życiem i chciałbym także degustować z innymi graczami utwory zespołów rockowych.

Moim ukochanym zespołem jest oczywiście jak nie kto inny jak Linkin Park. Kocham po prostu ich, a w szczególności wokal Chestera (świetnie zaśpiewał w szczególności w utworach takich jak From The Inside, In The End, Burn It Down itd.)

Napiszcie, jakie są wasze przeżycia gdy słuchacie zespołów rockowych? Dla mnie są one wyśmienite, po prostu przychodzi we mnie wiara, że dam radę czemuś, czego nie mogłem wcześniej dać rady.

Wypowiadajcie się, wiem, że jest tu Was tysiące!
Reply
http://www.youtube.com/watch?v=0y1zzTLWBXQ

Polecam Smile
Reply
Thumbs Down 
http://www.youtube.com/watch?v=U-nCAEV7gf0
Reply


Smile
Reply
http://www.youtube.com/watch?v=7Z5MkaDQFME Big Grin
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)