Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Guitar Pro - nauka, tworzenie!
#1
Witam wszystkich miłośników muzyki rockowej, metalowej itp.
Zapewne niejeden z Was korzysta z owego programu, jakim jest Guitar Pro, i nie jeden z Was, komponuje w nim najróżniejsze riffy, bądź po prostu uczy się. Temat będzie generalnie poświęcony pomocy gry na gitarze, ale także popisem osób, którzy coś stworzyli.
Cóż, na początek dla osób którzy nie mieli z tym do czynienia:

Guitar Pro – program komputerowy, służący do zapisywania nut i tabulatur gitarowych. Może odgrywać zapisane pliki w formacie "MID".
Niektóre funkcje: wielościeżkowy edytor, edytor akordów, narzędzie do skal, tuner cyfrowy lub MIDI, podstrunnica i klawiatura, metronom i odliczanie.
Program Guitar Pro był pierwotnie małym narzędziem do edycji tabulatur, by z czasem stać się nieodłącznym kompanem wielu gitarzystów i basistów. Główną funkcją programu jest tworzenie i edycja tabulatur gitarowych, chociaż możliwa jest również praca z standardową notacją na pięciolini.
Znaczącą zmianą w nowej wersji jest możliwość pracy z kilkoma utworami jednocześnie, między którymi przełączmy się za pomocą zakładek wyświetlanych w górnej części okna. Pod edytowaną tabulaturą znajdziemy pasek narzędzi, który zawiera m.in. odtwarzacz, metronom oraz regulację tempa.
Dźwięk instrumentów jest syntetyzowany za pomocą kontrolera MIDI karty dźwiękowej lub za pomocą silnika RSE (Silnik Realistycznego Dźwięku), który znacząco poprawia jakość brzmienia.

Źródło: Wikipedia


Uwaga
Wersja Guitar Pro 5, nie ma takich możliwości jak Guitar Pro 6, co czyni ją „łatwiejszą” w obsłudze, lecz będą potrzebne nam obie wersje. Bądź tylko jedna, albowiem Guitar Pro 6.

Tutorial Guitar Pro 5

http://hostuje.net/file.php?id=5c30ea3bbb2a58943d49f201472b51bc
http://hostuje.net/file.php?id=48c8c64d5ad2d9fd21289f6aea0589f4
http://hostuje.net/file.php?id=c8b3effa86045a1c06b7ba3ac3fe3221
http://hostuje.net/file.php?id=cddf19afface8be1c35845cdb10dd03f


Mam nadzieje że temat się przyda, w razie pytań, proszę pisać tutaj Smile
Pozdrawiam Gamic Smile
Reply
#2
Gratulacje 8) teraz się jeszcze dowiedz co to VST i DAW .
Reply
#3
Hmmm, kolejny program którym będzie można się pobawić. Jak go ogarnę, może coś napiszę o nim Tongue Smile dzięki za info!: )
Reply
#4
Do tworzenia riffów w komputerze to osobiscie jestem przeciwnikiem ale czasem z tego korzystam jak mam się czegos nauczyć X'DD
Reply
#5
Też częściowo jestem przeciwnikiem tworzenia, bo nie oddaje to typowo brzmienia gitary i tej reszty.
Ale jest jeden plus, riff poglądowy można zrobić. Smile
Reply
#6
Wiesz ile osób podłącza elektryka do kompa do guitar riga a potem to nagrywa Tongue ?
Reply
#7
Odświeżam, może komuś się przyda Wink)
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)