Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Felieton na temat rapu
Witam, postanowiłem napisać dla Was felieton o rapie, o jego obecnej sytuacji, odmianach i obecnych, a także dawniejszych wykonawcach. Smile

Miłego czytania! Smile

Moim zdaniem rap zmienia się diametralnie, już nie ma takich wykonawców jak np. Michael Jackson, (swoją drogą robił on taki miękki rap nie każdemu się on podobał, mi się podobał) 2pac, B.I.G. Wiele ludzi pewnie narzeka na obecną scene rapu (mówie tutaj o amerykańskiej scenie), tacy ludzie zawsze będą nie ma co się oszukiwać. Prawie każdy mówi że to co było kiedyś było lepsze, ja w kwestii rapu w Ameryce jestem odmiennego zdania... Owszem, nie ma już tych raperów których wymieniłem na początku mojego postu, oni byli prekursorami tej kultury i do dzisiaj wielu ludzi ich słucha. Ale nie o tym. Teraz też są tacy ludzie!!! Podam przykłady: Eminem, Snopp Dogg, Justin Bieber, Justin Timberlake, Timbaland itp. Połowa ich lubi, połowa ich wręcz nienawidzi. Przykłady drugiego zachowania to hejty na Biebera... No ludzie!!! Przecież jego rap ma wspaniały przekaz, nie musi podobać się Wam jego bit i flow, ale chociaż okażcie mu trochę szacunku!!! Pewien raper powiedział kiedyś: "rap powinien łączyć, a nie dzielić"
Więc trochę szacunku do wszystkich wykonawców hip hopowych...
Miałem skończyć już mój felieton, ale zapomniałem o polskiej scenie... U nas też można podzielić rap scene na dwa miejsca rap twardy podziemny (Peja, Tede, PFK, Hada)
i rap miękki (Rafał Brzozowski, Mrozu, czy nawet Dawid Kwiatkowski)
Ja osobiście lubię słuchać Mroza i jego kawałek "Miliony Monet", to jest już można powiedzieć raperski klasyk, albo "Tak Blisko" Brzozowskiego. I na nich też są bezpodstawne hejty, nie wiem dlaczego może nie rozumieją przekazu? Nie wiem... Na tym kończę mój felieton. Pozdrawiam. Smile
Reply
Felieton to raczej ciut dłuższa forma wypowiedzi. No i z tym to do chyba publicystyki trzeba iść...

Sam w sobie jest taki se.
Reply
Rozumiem, krytyka mile widziana.
Reply
Ale po co to komu w off-topie Tongue Do publicystyki poeto.
Reply
Średni troll,a nawet powiedziałbym udany porównując do innych w ostatnim czasie. Smile
Reply
Rap zazwyczaj jest w takcie 4\4 ma na zakończeniu taktu werbel itd co ciężko powiedzieć o muzyce Bibera . Jak ty mogłeś Kwiatkowskiego zaliczyć do Rapu O.o ?
Reply
Peja serio nie tworzy na legalu? Cool
Reply
Kwiatkowski to chyba pop

czemuskonczylesgrenazemynieinicminiedales.
Reply
On raczej nie ogarnia co to rap podziemny i taki z przekazem itd zalicza do rapu podziemnego
Reply
Peja robi twardy rap i dlatego jest podziemny a ty się nie znasz na rapie najwidoczniej Smile
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)