Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instrumenty muzyczne - Rozmówki
Lightbulb 
Tak sobie pomyślałem, że założę temat, w którym każdy będzie mógł się pochwalić na czym gra, napisać recenzję czegoś, na czym grał wcześniej, porozmawiać o technice gry itd.

Ja osobiście gram na gitarze, posiadam Squiera Strata Affinity w kolorze Sunburst i Marrisa D220.

Moja recenzja:
Quote:
Jakiś czas temu przerabiałem, przez chwilę, Yamahę 112, tyle, że w przypadku Squiera, o ile jest on tańszą wersją Fendera, o tyle Yamaha jest już podróbką. Gitara była pożyczona od kolegi, postanowiłem na niej pograć i poczytać o niej trochę, sam przygotowywałem się wtedy do kupna. Do kolegi gitara wróciła po dwóch godzinach.

Dlaczego?

Przenalizujmy: Kupując Yamahę 112 mamy do wymiany:

- Przetworniki
- Klucze
- Gryf
- Mostek
- Struny
- Progi
- Podstrunnicę
- Płytę
- Wejście kabla
- Pokrętła głośności i przełącznik przetworników
- Korpus.
Tylko śrubki się do czegoś nadają.

Co otrzymujemy?

- Rachunek od lutnika na drugie tyle co gitara
- Yamahę za 600zł, na której nadal nie da się grać.

Reasumując, kupcie Epiphone'a albo Deana. Za tą cenę w sam raz.

Zapraszam do rozmowy i recenzowania. Smile
Reply
Gram na skrzypcach, mam 4/4 za około 300 zł, firma EverPlay, i o ile w ogóle gitary im nie wychodzą, to skrzypce mają całkiem niezłe.
Gram też na gitarze, mam klasyka Alvery CG300, bardzo dobry model - polecam każdemu Big Grin chociaż nie wiem, jak to z innymi wyrobami tej firmy.
Reply
Ja gram od 2 lat na gitarce. Na razie tylko na klasyku, i to jakimś tandetnym, bo połowy piosenek po prostu się nie da zagrać z powodu na jakość dźwięku. Cały czas zbieram na jakiegoś elektryka, ale co uzbieram to wydam Big Grin
Reply
Ja bym Ci polecał odłożyć koło 800 stówek i kupić albo gitarę Dean + piecyk albo tańszego Epiphone'a. Squierów chyba nie ma za taką cenę, ale Deany to naprawdę pierwsza liga, przynajmniej w cenie do 900zł.
A Epiphone'y, jak zapewne się orientujesz, to tańsza wersja Gibsona, jednym z tańszych modeli jest Explorer Edge'a z U2 i Jamesa Hetfielda z Metallici. Czasami trafiają się buble, ale dla osoby, która chcę gitarę przejściowo, naprawdę się opłacają.

Jeśli chcesz odłożyć na coś porządniejszego, mogę Ci podpowiedzieć Gibson Flaying V Faded, koło 2500 albo Epiphone G400.
Reply
Znany Ci set - klawisze, perkusja, gitara Smile.
Reply
Jak najbardziej znany. Big Grin
Cieszę się ogólnie, że mam znajomych interesujących się muzyką, bo jest o czym pogadać. Smile
Reply
Powiedzmy, że znajomych i powiedzmy, że muzyków, jeżeli o mnie chodzi. Ja tam zazdroszczę tym, którym tylko jeden słoń nadepnął na ucho, bo w moim wypadku to było stado :<.
Reply
E tam, ja mam problemy z rytmem , to już w ogóle jest.
Reply
Ja tam lubię pograć piosenki na telefonie numerkami klawiatury Big Grin
Reply
Ja wprawdzie nie gram na żadnym instrumencie, może harmonijka, ale raptem dwie melodie, ale moi kumple mają zespół rockowy.
http://www.youtube.com/watch?v=sf6Me__5bNI

Oprócz tego większość kumpli gra na gitarach [klasyk/elektryk]
a dwie koleżanki na skrzypcach Wink

Można powiedzieć, że obracam się w towarzystwie grajków. Tongue
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)